Szósta edycja Motomikołajów ponownie odbywa się przed ratuszem. Świeżo wyremontowany plac ogranicza nieco możliwości do których należy się na nowo przystosować. Po raz pierwszy do akcji włącza się Dom Miłosierdzia, w którym udaje się ugotować zupę. Są występy, ogniomistrze, zabawy dla najmłodszych.  Mocno angażuje się też CK105 dając nagłośnienie i wielu młodych artystów. Jest Zumba w wykonaniu przedszkolaków i szkoła tańca Pasja. Na koniec Wszyscy się bawimy przy piosenkach Sianowskiego zespołu Akces.

 

Robi się coraz trudniej. Impreza nabiera rozmachu. Zmiany w przepisach oraz wymogach jakie dotyczą organizacji imprez, powodują, że zostaje powołany do życia klub Adventure przy koszalińskim oddziale PTTK. Pierwszy raz na oficjalnych pismach zostaje umieszczone logo klubu oraz po raz pierwszy cała akcja poświęcona jest jednemu dziecku. Jest wiele nowych pomysłów i świeże spojrzenie na to jak skutecznie pomóc. Nowatorski pomysł z cegiełkami i loterią jest odważny i ryzykowny, ale daje niesamowity rezultat. Udaje się zebrać niewyobrażalną sumę 16 tysięcy złotych. Loteria kończąca kilkugodzinne występy i zabawy jest hitem, nigdy nie było takiej frekwencji. Pogoda bardzo dopisała, a parada była jedną z okazalszych.

 

    

 

Kolejny rok i kolejne dziecko. Idziemy wytyczonym szlakiem, perfekcyjnie planując i wykonując powierzone zadania.  Potrafimy zaplanować, przeprowadzić i rozliczyć dużą imprezę. Pracuje nad tym sztab ludzi, za darmo i od serca. Powstał film, z przygotowań Motomikołajów, który możecie zobaczyć na YouTube. City Box też nam pomógł w osobie Menagera Radka, dla którego otworzenie sceny, czy przygotować 900 porcji zupy, nie stanowiło problemu. Wszystkie zebrania organizacyjne robimy włąsnie w City Box. Wielkie podziękowania dla PGK Koszalin za nieodpłatny wywóz śmieci, a właściwie kubłów, które nam dostarczają rano i na koniec odbierają.

 

Ubiegłoroczne Motomikołaje to była najtrudniejsza impreza. Apetyty zostały mocno rozbudzone, a pomysłów nowych nie ma. Długo trwają rozmowy jak urozmaicić kolejną edycję. W końcu pada pomysł przygotowania loterii dla dziecie z zabawkami oraz postawienia stoiska z ciastami domowymi i rękodziełem świątecznym. Pogoda bardzo usilnie nam przeszkadzała. Parada Motomikołajów w strugach deszczu, który lekko odpuszcza przed południem. Zupa schodzi sprawnie, ludzie są zziębnięci. Przyszli i to licznie bo jak tu nie przyjść. Jest to dziecięca edycja. Występują : dzieci z CK105 , Korpus Perkusyjny z CK105 ,  Capoeira w wykonaniu maluchów, mali karatecy, piłkarze z klubu Bałtyk – pisklęta. Są też ogniomistrze w nowym składzie i pod nową nazwą oraz dwóch młodych śpiewających gitarzystów. Pomimo nieciekawej aury i mniejszej frekwencji pobiliśmy rekord zebranej kwoty. 

 

Po raz drugi do akcji włączają się koledzy z Bractwa Motocyklowego Żelazny z Białogardu. Podziękować trzeba Prezydentowi Koszalina za przychylność, Zarządowi Dróg i Transportu, Centrum Kultury CK105, Wydziałowi Ruchu Drogowego Koszalińskiej Policji, Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej w Koszalinie. Na koniec wielkie podziękowania dla koszalińskich mediów: Głos Koszaliński, Eska, TV MAX, które są z nami od początku, wspierają nas, kibicują nam i budują razem z nami pozytywny wizerunek motocyklisty. 

 

My Motomikołaje na podziękowania nie liczymy. Ten jeden dzień w roku dzielimy się naszą pasją. Fakt, że ludzie bawią się z nami i wspierają naszych podopiecznych jest dla nas wystarczającym podziękowaniem.

Twarde tyłki - miękkie serca (cz. II)

28 października 2019

Klub Motocyklowy Adventure

przy PTTK Koszalin

Created with Adventure Koszalin

Copyright 2019