Rozpoczęły się przygotowania do X edycji charytatywnej imprezy Motomikołajów. Przy okazji świętowania tego małego jubileuszu chcielibyśmy zaprezentować historię powstania inicjatywy społecznej motocyklistów z Koszalina i okolic.

 

Wszystko zaczęło się w 2010 r. Frytka, Danek i Waldi zainicjowali imprezę Motomikołajową w Koszalinie. Pojawili się przed ratuszem i skromnie zaczęli budować dzisiejszą imprezę. Wtedy wszyscy pojechali motocyklami do Domu Samotnej Matki odwieść dary, które przynieśli  mieszkańcy. To była piękna niedziela.

 

W kolejnym roku przyjeżdża więcej motocyklistów.  Udało się postawić niską scenę i poczęstować darczyńców zupą. Są konkursy, nagrody i dużo zabawy. Ciężarówka się wypełnia, a zebrane podarunki ponownie trafiają do Domu Samotnej Matki. 

 

    

 

Kolejna trzecia edycja to dalsze doskonalenie sprawności działania. W dalszym ciągu pomoc organizowana jest dla Domu Samotnej Matki w Koszalinie. Pierwszy raz do imprezy dołącza CK105 i koszalińskie media. To jest przełom i pomimo, siarczystego mrozu i sporej powłoki śniegu wszystko doskonale się udało.

 

2013 rok to kolejny przełom – plac przed ratuszem jest w remoncie. Impreza zostaje przeniesiona na gościnny teren Politechniki Koszalińskiej. Wiele obaw i dużo pracy. Jest kwesta dla Koszalińskiego Hospicjum, jest Służba Więzienna, która częstuje gorącą i pożywną zupą, są rycerze z Koszalińskiej Kompani Rycerskiej, Capoeira oraz  militarna Koalicja ASG Północ. Parada Motomikołajowa była wspaniała. Impreza tak się rozkręciła, że Frytka zrobiła podziękowania, które zostały oprawione w antyramy.    I tak zostaliśmy na Politechnice dwa lata... 

 

Rok 2014, to piąta, jubileuszowa impreza. Hospicjum i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci to nasi beneficjenci.  Imprezę rozpoczyna Franciszkańska Orkiestra Dęta. Są występy, jest Zumba i kapela rockowa. Parada jak zwykle wychodzi wspaniale. Dwa Kluby: Orzeł Biały i Ole Karter zabezpieczają koksowniki, a właściwie beczki ognia. 

Twarde tyłki - miękkie serca (cz. I)

22 października 2019

Klub Motocyklowy Adventure

przy PTTK Koszalin

Created with Adventure Koszalin

Copyright 2019