Nie każda randka zawsze jest udana. Czasem bywa szorstko, czasem zabawnie, innym razem kończy się totalnym niepowodzeniem. Jak zatem zacząć, by się wszystko udało? Warto przemyśleć strategię i mieć w zanadrzu parę asów w rękawie. Wywrzeć jak najlepsze wrażenie, ale zostawić coś na później. Postaramy się podpowiedzieć jak umówić się na randkę ze swoim motocyklem na przykładzie Yamaha Drag Star 1100.

 

Hamulce – wiadomo, ze to ważny element, ale kiedy go tak naprawdę używamy? Wszyscy lubią odrobinę adrenaliny, pędu, wytchnienia i spontaniczności. Fajnie jest poszaleć rozpędzić się, zapomnieć, ale też umieć wyhamować w odpowiednim momencie, gdyż konsekwencje mogą być na całe życie. Dlatego też warto zadbać o ich elementy, przeczyścić przed sezonem i usunąć zabrudzenia.

Płyn hamulcowy – kiedy wiadomo że jest coś nie tak? Gdy go przelejemy lub gdy jest już wyeksploatowany. Nadmiar może spowodować  złe funkcjonowanie hamulców, nadmierne ciśnienie, wyciek lub zapowietrzenie. Wówczas nie ma co liczyć, na taryfę ulgową.

Wymiana oleju – warto zachować trochę ostrożności i dobrać właściwy olej. Zły dobór może spowodować uszkodzenie silnika i całego napędu. Choć sama wymiana nie jest trudna i można jej dokonać sam na sam, to warto poprosić kogoś do pomocy. Wówczas mamy nieco większe możliwości.

 

Olej w przekładni – cóż... Wielu się wydaje, że ten płyn jest na całe życie. Choć to nie prawda. Warto zajrzeć do każdej dziurki z płynami i wymienić stare zużyte substancje. Koszta niskie, czynność prosta, a do tego zadowolenie i satysfakcja z należycie wykonanej pracy.

Piękno – każdy zwraca uwag na wygląd. Warto na pierwsze spotkanie przynieść mały upominek. Jeśli chcecie by Wasza piękność przyciągała wzrok, to warto zadbać o elementy błyszczące. Świetnie się do tego sprawdzi pasta do chromów. Warto wybrać o  najwyższej granulacji by uniknąć porysowań.

Płuca - nie zapomnijcie, że zdrowe płuca są bardzo ważne. Nie tylko dlatego, że więcej można (ponoć właściwa praca płuc ma większą moc), ale też dlatego, że o tą wymianę zadbacie bez problemu sami.

Z pewnością dbając o swoje piękne maszyny, zakochacie się w nich może nie po pierwszym czy drugim spotkaniu, ale to nastąpi. A takie zadbane mają jedną zaletę: zawsze gadają tak jak chcecie 

 

Randka z motocyklem?

08 lutego 2020

Klub Motocyklowy Adventure

przy PTTK Koszalin

Created with Adventure Koszalin

Copyright 2019