Pani Sylwia Matejko mama Julii:

8 grudnia 2019 - deszczowo, zimno, a przed koszalińskim ratuszem tłum ludzi o gorących sercach, tańczących w rytm latynoamerykańskiej muzyki. Kolejna akcja charytatywna, którą Motomikołaje tym razem poświęcili między innymi Julii. 

W lutym 2018 zdiagnozowano u Julii skoliozę idiopatyczną. Zaczęła się walka o zdrowie córki. Przemierzyliśmy pół Polski w poszukiwaniu różnych metod rehabilitacji. To były trudne chwile dla całej rodziny, a w szczególności dla Julii. Jedynym ratunkiem okazała się operacja. Tradycyjna operacja skoliozy polega na trwałym usztywnieniu kręgosłupa, a Julia jest pasjonatką tańca. Łzy ciekły nam po policzkach, kiedy córka zapytała, czy nie będzie mogła już tańczyć.W Polsce niestety nie było innej alternatywy. Julia zakwalifikowała się jednak na operację w niemieckiej klinice, gdzie wykonuje się operacje skoliozy nową metodą, dzięki której kręgosłup pozostaje elastyczny. Koszt takiej operacji to około 200.000 złotych. To koszt zdrowia ale też szczęścia i uśmiechu Julii. Pojawiła się szansa na to, że Julia będzie mogła nadal tańczyć. Rodzina, przyjaciele, Fundacja „Zdążyć z miłością” – wszyscy ruszyli Julii na pomoc. Zbiórki trwały, ale brakująca kwota ciągle była spora, aż tu nagle telefon od organizatorów akcji charytatywnej MOTOMIKOŁAJE. Chcą w tym roku pomóc Julii. Mimo deszczu i skoliozy, Julia też tańczyła przed ratuszem – uśmiechnięta, pełna nadziei mimo obaw przed operacją.

 

28 stycznia 2020 Julia została zoperowana przez doktora Trobischa w klinice w Simmerath. Operacja trwała 8 godzin. Do kręgosłupa naszej kochanej tancerki wkręcono 13 śrub i zamontowano trzy elastyczne linki, które korygują jej skoliozę. Dzielnie znosiła ból po operacji. Teraz gdyby nie pandemia i kwarantanna pewnie już uczestniczyłaby w treningach hip hopu. Podarowaliście Julii uśmiech…..

Dziękujemy.

 

Nie dawno Julia pojawiła się w świetnej formie na "Białym przejeździe" zorganizowanym dla personelu szpitala. Bardzo się cieszymy, że na jej buzi gościł uśmiech, zadowolenie i szczęście. Mamy nadzieję, że pasja taneczna Julii będzie na całe życie. Julce życzymy zdrowia, a wszystkim tym, którzy wsparli Mitomikołaje 2019 przekazujemy duże podziękowania od Julii i jej rodziców.

Pokonała chorobę dla tańca

12 maja 2020

Klub Motocyklowy Adventure

przy PTTK Koszalin

Created with Adventure Koszalin

Copyright 2019