Wielu motocyklistów często się zastanawia gdzie pojechać, by zobaczyć coś nowego, ciekawego, fajnego. Oczywiście, że w Polsce jest mnóstwo miejsc, które warto odwiedzić i można jeździć bez końca, ale gdzie się wybrać na fajny wypad gdy czasu brak na długie podróże??

 

Motocyklowy Potop - to impreza organizowana przez armatora StenaLine, który pływa w kierunku Skandynawii. Przygoda, na którą w jednym czasie wybierają się motocykliści z całej Polski, by zwiedzić, poznać i pojeździć po Szwecji. W ciągu 2 dni pobytu, mieliśmy do wyboru 5 zaplanowanych tras prowadzących ciekawymi krętymi drogami przez urokliwe małe miejscowości. Dla spragnionych jazdy i zwiedzania, była przygotowana również trasa prowadząca przez Danię. Portem, z którego startowaliśmy było Karlskrone, a miejscem docelowym Gekas Ullared. Co ciekawe, miejscowość ta liczy sobie ok. 700 stałych mieszkańców, a sam ośrodek ok. 2400 miejsc noclegowych. To też jedno z największych centrów handlowych w Szwecji. Dla nas może to niespotykane, ale do tego ośrodka przyjeżdżają Szwedzi na weekend, robią głównie zakupy, zwiedzają okolicę i wracają do domu... My ograniczyliśmy się głównie do zwiedzania. Co ciekawego widzieliśmy i jak w skrócie wyglądał nasz wyjazd możecie podejrzeć na filmie.

 

Jeśli chcielibyście się wybrać na taką podróż i poznać Szwecję, to zapraszamy do odwiedzenia strony Motocyklowy Potop 2020.

 

Motocyklowy Potop

21 maja 2020

Klub Motocyklowy Adventure

przy PTTK Koszalin

Created with Adventure Koszalin

Copyright 2019