Zazwyczaj jest tak, że jak się powie A to trzeba powiedzieć B. Pomysł utworzenia organizacji mającej osobowość prawną powstał już dawno i odżył w momencie organizowania Motomikołajów. Nikt nie pragnął Klubu Motocyklowego, a raczej stowarzyszenia itp. Zrodził się pomysł utworzyć koło motocyklowe w Koszalińskim Oddziale PTTK-u. Pierwsze dwa zebrania organizacyjne odbyły się w garażu Karola, gdzie czuć jeszcze było atmosferę Motomikołajów. Grupa założycielska 16 osób spisała swoje dane kontaktowe i nastał czas rejestracji.

 

To był intensywny miesiąc od momentu powołania Adventure – bo zarząd, nazwa i chęci to jeszcze nie wszystko. Zaczęły się prace nad logo, regulaminem i nad wydawałoby się banalną rzeczą – załatwieniem formalności w PTTK, czyli rejestracji członków. Nasz Klub jest miejscem spotkania grupy zapaleńców, każdy oprócz miłości do 2 kółek ma jeszcze mnóstwo innych obowiązków zawodowych i prywatnych więc formalności zaczęły się przeciągać, przedłużać, no ciągnąć się w nieskończoność.… nikt nie mówił przecież, że będzie łatwo.

 

Zacznijmy od loga klubowego - pierwsze wyzwanie. Pojawiły się pomysły – lepsze, gorsze, aż z połączenia kilku koncepcji jest. Piękne logo z silnikiem widlastym, różą wiatrów, godłem Polski i znaczkiem PTTK-u oraz koordynatami – idealne dla Klubu Motocyklowego Adventure. Głównym wykonawcą tego cuda jest Patryk – tworzył, zmieniał, konsultował, ale osiągnął to, czego oczekiwaliśmy – logo, z którego jesteśmy dumni. Jeszcze tylko krótka dyskusja dotycząca akceptacji i…. MAMY TO!!

 

Regulamin…. Na samą myśl większość dostawała gęsiej skórki, na twarzach pojawiał się dziwny grymas bólu, zniechęcenia, zmęczenia… Nie wiem, ale chyba niewielu z nas lubi pisanie takich dokumentów. Ale od czego mamy Prezesa? Więc wziął się do pilnej roboty, i tak oto na zebraniu 19/02/2016, po raz pierwszy w siedzibie PTTK-u, rozpoczęło się tzw. pierwsze czytanie. Waldek przygotował dwie wersje, które przedyskutowaliśmy punkt po punkcie, wyjaśniliśmy niejasności i na kolejne spotkanie 26/02/2016 mieliśmy już ostateczną wersję, stworzoną z dwóch poprzednich, którą po krótkiej dyskusji i kosmetycznych zmianach, WSZYSCY zaakceptowali więc znów… Jesteśmy Najlepsi!! I nie ma dla nas rzeczy niemożliwych.

 

Miesiąc strzelił jak z bicza, ale mamy to!!!!! Yupi!! Klub, nazwa, zarząd, logo, regulamin – to wszystko naprawdę zaczęło przybierać realne kształty i to jeszcze jak niesamowite. Ale żeby nie było tak idealnie, jakby się wydawało… pamiętajcie, że każdy sukces okupiony jest wysiłkiem, wyrzeczeniami ale też porażkami. Nie ominęły nas problemy, wśród 16 członków założycieli, powstała wyrwa i dwóch odpadło. Spotkania w PTTK stały się twórcze, zaczęliśmy planować naszą pierwszą imprezę motocyklową!!!!! Rozpoczęcie sezonu 17/04/2016 to będzie ten dzień, ta data, która przejdzie do historii. W międzyczasie, dzięki zaangażowaniu Patryka, powstała strona  Klubu na Facebooku i wzory dokumentów, którymi będziemy się posługiwać. Po zaprzyjaźnieniu się z władzami PTTK, dograliśmy szczegóły odnośnie wsparcia, jakiego możemy oczekiwać: własne klucze do siedziby , pieczątka klubowo-pttkowska, wsparcie kulinarne oraz  nagłośnienie.

 

Co teraz? No cóż... praca, praca, praca... Przygotowania do rozpoczęcia sezonu motocyklowego, pierwsza wspólna imprez z PTTK już 19/03/2016 - topienie Marzanny, a w głowach już mnóstwo pomysłów na nowe rzeczy. Motocykle to nasza pasja, a dzięki Klubowi jeszcze bardziej możemy ją rozwijać.

 

Dziś jesteśmy zupełnie innym Klubem. Dotychczasowe doświadczenie nauczyło nas tworzyć, organizować i pomagać. Mamy nadzieję, że wiedza jaką posiedliśmy będzie mocnym fundamentem do dalszego rozwoju Klubu.

Jak to się zaczęło...

17 stycznia 2020

Klub Motocyklowy Adventure

przy PTTK Koszalin

Created with Adventure Koszalin

Copyright 2019