DZIEŃ AMERYKAŃSKI


Dzień Amerykański 2017

Dzień Amerykański to nic innego, jak próba przeniesienia się za ocean choćby na kilka godzin. Wśród motocyklistów jest wielu pasjonatów country, motocykli Harley Davidson , Indian, czy hamburgerów. Organizacja takiego wydarzenia to duże przedsięwzięcie, więc o pomoc w przygotowaniach zwróciliśmy się do Centrum Kultury 105. Udało się nam zaprosić topowy zespół country „Droga na Ostrołękę „. Był typowy amerykański konkurs w jedzeniu, nauka tańca liniowego i pierwsze bicie rekordu w ilości tancerzy. Było wesoło, tanecznie, ciepło i serdeczne – Ameryka.


Dzień Amerykański 2018

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej całkowicie zdominowały lipiec. Powstała strefa kibica. Czekaliśmy, czekaliśmy, czekaliśmy… Dopiero 4 sierpnia odbył się drugi Dzień Amerykański , który był rekompensatą dla wszystkich pracujących oraz tych, którzy nie pojechali na Woodstock. Odwiedzili nas liczni goście z innych miast: Wolsztyn i Drezdenko. Nowością był konkurs na najprzystojniejszą parę country. Koncert legendy polskiej muzyki folk i rock – BABSZTYL zakończył ten wspaniały drugi dzień w Amerykańskim stylu.


Dzień Amerykański 2019

Kolejna, trzecia już edycja Dnia Amerykańskiego obfitowała w wiele atrakcji. Hitem tegorocznego eventu był zespół Barbarians z Koszalina. Chłopaki pokazali kilka zagrań z futbolu amerykańskiego oraz opowiedzieli o zasadach gry. Tradycyjnie nie zabrakło konkursu jedzenia oraz tańca linowego. Dopisali również nasi koledzy motocykliści, którzy licznie przybyli na mini paradę. Zjawiło się blisko 70 motocykli. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wspólnie z mieszkańcami pożegnać tegoroczne wakacje.


Dzień Amerykański 2020

Po raz IV Dzień Amerykański odbył się na Rynku Staromiejskim w Koszalinie. Jego kolejna odsłona zgromadziła sporą grupę motocyklistów, ale również przyciągnęła mieszkańców miasta. To ostatnia tegoroczna otwarta impreza organizowana przez Adventure. Mamy jednak nadzieję, ze przyszły rok będzie spokojniejszy, a nam uda się zrealizować wszystkie zaległe eventy.